SiKKro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SiKKro

Forum Udruženja studenata kriminalistike, kriminologije i sigurnosnih studija, Sarajevo
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija
Ukoliko imate prijedlog u vezi sa izgledom i funkcijom foruma, obratite se administratoru foruma (Amy) putem privatne poruke.
Kako bi ovaj forum bio što funkcionalniji, molimo vas da pozovete svoje kolege i kolegice da nam se pridruže Smile Smile
Posjetite SiKKro site na www.sikkro.webs.com

 

 Facebook [fejsbuk] - Gubitak vremena ili korisna socijalna mreza?

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Harun

Harun


Broj komentara : 3
Join date : 2010-10-21
Age : 33
Mjesto : Sarajevo

Facebook [fejsbuk] - Gubitak vremena ili korisna socijalna mreza? Empty
KomentarNaslov komentara: Facebook [fejsbuk] - Gubitak vremena ili korisna socijalna mreza?   Facebook [fejsbuk] - Gubitak vremena ili korisna socijalna mreza? I_icon_minitimeTue Oct 26, 2010 2:37 am

Interesuje me misljenje mojih kolega i kolegica na temu za koju mislim da je jako aktuelna i vazna, a usput i da ozivimo malo diskusiju na ovom forumu Razz Slobodno mozete dodati i sigurnosne apsekte npr ugrozavanje privatnosti u diskusiju!
Na vrh Go down
Duspa

Duspa


Broj komentara : 20
Join date : 2010-03-18
Age : 33
Mjesto : Sarajevo

Facebook [fejsbuk] - Gubitak vremena ili korisna socijalna mreza? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Facebook [fejsbuk] - Gubitak vremena ili korisna socijalna mreza?   Facebook [fejsbuk] - Gubitak vremena ili korisna socijalna mreza? I_icon_minitimeWed Oct 27, 2010 4:20 am

Pozdravljam novu temu Smile Nadam se da ce se raja probuditi na forumu....

Sto se tice facebook - a sve u normalnim granicama je OK. Moze da posluzi za razmjenu informacija sa drugim ljudima, da se saznaju stvari o novim dogadjajima, da se cujemo sa starim prijateljima, dog. i stupimo u kontakt sa vise ljudi itd ali sve ovo ima i negativne strane, pogotovo ako pretjeramo i zanemarimo bitnije stvari i pocnemo se baviti facebook - om. Sve u normalnim granicama. Da budem iskren, ja nekada znam da pretjeram Sad

Oko pitanja privatnosti na facebook - u se vode mnoge rasprave. U globalu mislim da podaci nisu dovoljno zasticeni, no sa druge strane sami smo odlucili da pristupimo ovoj drustvenoj mrezi ili ne. Takodjer, podaci poput adrese gdje zivimo itd ne bi trebali da nam budu vidljivi na profilu.

Primjetio sam da dosta ljudi zna da napise tipa "Sutra sa porodicom na more i sl." sto u prevodu znaci
"Slobodna mi je kuca, molim vas opljackajte me" itd... Treba se voditi racuna o mnogim stvarima i samim tim podici svoju privatnost i sigurnost na veci nivo licnim angazmanom...
Na vrh Go down
 
Facebook [fejsbuk] - Gubitak vremena ili korisna socijalna mreza?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Socijalna antropologija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SiKKro :: Slobodna zona :: VKS Caffe-
Idi na: