SiKKro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SiKKro

Forum Udruženja studenata kriminalistike, kriminologije i sigurnosnih studija, Sarajevo
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija
Ukoliko imate prijedlog u vezi sa izgledom i funkcijom foruma, obratite se administratoru foruma (Amy) putem privatne poruke.
Kako bi ovaj forum bio što funkcionalniji, molimo vas da pozovete svoje kolege i kolegice da nam se pridruže Smile Smile
Posjetite SiKKro site na www.sikkro.webs.com

 

 Kriminologija 2 - teorija

Go down 
+2
avaks
Duspa
6 posters
AutorPoruka
Duspa

Duspa


Broj komentara : 20
Join date : 2010-03-18
Age : 33
Mjesto : Sarajevo

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSat Oct 23, 2010 8:16 pm

Vozdraaa

Uskoro ce biti prva parcijala. Da li neko od starije raje ima pitanja koja su bila proslih godina i kakva su Vasa iskustva sa ovim predmetom ? Sta uciti, a sta ne ?

Hvalaaa
Na vrh Go down
avaks

avaks


Broj komentara : 20
Join date : 2010-03-19
Age : 31
Mjesto : Amfiteatar PDS.a

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeFri Oct 29, 2010 3:24 am

Koliko se sjecam vecina je bilo dopuna i zaokruzivanje i jedno da spojis neke stvari... Sve je bilo sa slajdova uz negativne bodove naravski ali dosta jednostavna pitanja ako se i malo uci! E ne znam je li prof u medjuvremenu izdao kakvu knjigu pa da po njoj radi ispit...
Na vrh Go down
http://www.fknfih.edu
Duspa

Duspa


Broj komentara : 20
Join date : 2010-03-18
Age : 33
Mjesto : Sarajevo

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeFri Oct 29, 2010 7:04 pm

avaks (citat):
Koliko se sjecam vecina je bilo dopuna i zaokruzivanje i jedno da spojis neke stvari... Sve je bilo sa slajdova uz negativne bodove naravski ali dosta jednostavna pitanja ako se i malo uci! E ne znam je li prof u medjuvremenu izdao kakvu knjigu pa da po njoj radi ispit...

Predaje nam prof. Elmedin Muratbegovic, a radimo po knjizi "Đorđe Ignjatović: Kriminologija". Nama govori prof. da ucimo iz knjige pa sam zato i pitao. A cesto se zna i desiti da se neka pitanja i ponove. Ako je isti prof. predavao i tebi, i ako je koristena ista knjiga valjda ne bi trebalo biti nekih velikih promjena. Hvala
Na vrh Go down
avaks

avaks


Broj komentara : 20
Join date : 2010-03-19
Age : 31
Mjesto : Amfiteatar PDS.a

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSun Oct 31, 2010 2:33 pm

Isti profesor, ista knjiga mada su nama pitanja bila 90% sa slajdova kojih smo imali i previse! Knjigu licno nisam konsultovao jer sam prvu parcijalu ucio iz nje i pao...

p.s.
Cuvajte se negativnih bodova i ucite za parcijale jer je integralni dosta tezi i opsirniji!
Na vrh Go down
http://www.fknfih.edu
Sheylla

Sheylla


Broj komentara : 6
Join date : 2010-03-18
Age : 33
Mjesto : sarajevo

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSun Oct 31, 2010 10:22 pm

Bilo bi super kad bi neko napisao pitanja da bi znali otprilike kako i sta da ucimo. A i uvijek postoje sanse da se pitanja ponove...
Na vrh Go down
vanja




Broj komentara : 4
Join date : 2010-03-22

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeMon Nov 01, 2010 10:56 pm

Na parcijali je dosta lako- nauči dobro predstavnike teorija jer je nama bilo par pitanja tipa: taj i taj je predstavnik......... teorije (dopuna) i on je isticao važnost ......... (pojam da upišeš) i slično
Nauči sva nabrajanja koja imaš u slajdovima i knjizi, i to je kod nas bilo dovoljno za 6, a ako hoćeš višu ocjenu trebaš zapeti Laughing
Na vrh Go down
Duspa

Duspa


Broj komentara : 20
Join date : 2010-03-18
Age : 33
Mjesto : Sarajevo

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeWed Nov 10, 2010 11:45 pm

Hvala svima na odgovorima. Znaci ucenje sa slajdova + kombinacija sa knjigom u nekim dijelovima. Ako neko slucajno skonta pitanja koja su bila, bilo bi super.

Za sve koji nisu upuceni parcijala iz Kriminologije 2 je odgodjena (biti ce samo predavanje sljedece sedmice) i biti ce odrzana 22.11.2010.g.
Na vrh Go down
Duspa

Duspa


Broj komentara : 20
Join date : 2010-03-18
Age : 33
Mjesto : Sarajevo

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeFri Nov 19, 2010 7:52 pm

Ispitna pitanja koja bi mogla biti, odnosno bila su u prethodnim testovima su:

1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?

2. Sekundarne vrste kazne po Feurbeachu ?

3. Presumpcija nevinosti se najcesce oznacava recenicom ...

4. Osnovne cetiri vrste sigurnosnih mjera po Ferry-ju su ?



Ako neko nadje sta, neka šarne ovdje Smile
Na vrh Go down
sandra2112

sandra2112


Broj komentara : 5
Join date : 2010-10-19
Age : 34

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSun Nov 21, 2010 1:11 am

Duspa (citat):


1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?




Odakle izvukoste ovo pitanje? Ne spominje se ni u knjizi a ni na slajdovama... Question scratch
Na vrh Go down
http://kobajica_s2112_@hotmail.com
vanja




Broj komentara : 4
Join date : 2010-03-22

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSun Nov 21, 2010 1:32 am

sandra2112 (citat):
Duspa (citat):


1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?




Odakle izvukoste ovo pitanje? Ne spominje se ni u knjizi a ni na slajdovama... Question scratch



spominje se u knjizi......
Na vrh Go down
sandra2112

sandra2112


Broj komentara : 5
Join date : 2010-10-19
Age : 34

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSun Nov 21, 2010 1:34 am

vanja (citat):
sandra2112 (citat):
Duspa (citat):


1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?




Odakle izvukoste ovo pitanje? Ne spominje se ni u knjizi a ni na slajdovama... Question scratch



spominje se u knjizi......

Ha nisam sigurna, ali nema veze... Wink
Na vrh Go down
http://kobajica_s2112_@hotmail.com
Duspa

Duspa


Broj komentara : 20
Join date : 2010-03-18
Age : 33
Mjesto : Sarajevo

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSun Nov 21, 2010 3:48 am

sandra2112 (citat):
Duspa (citat):


1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?




Odakle izvukoste ovo pitanje? Ne spominje se ni u knjizi a ni na slajdovama... Question scratch

Ja ne znam gdje se nalazi u knjizi ali uglavnom saznao sam da je odg. sljedeci.

1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?

- osudjenog koji bi ugrozio zivot naroda

- koji bi mogao prouzrokovati nova ozbiljna krivicna djela
Na vrh Go down
vanja




Broj komentara : 4
Join date : 2010-03-22

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSun Nov 21, 2010 3:07 pm

Duspa (citat):
sandra2112 (citat):
Duspa (citat):


1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?




Odakle izvukoste ovo pitanje? Ne spominje se ni u knjizi a ni na slajdovama... Question scratch

Ja ne znam gdje se nalazi u knjizi ali uglavnom saznao sam da je odg. sljedeci.

1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?

- osudjenog koji bi ugrozio zivot naroda

- koji bi mogao prouzrokovati nova ozbiljna krivicna djela

U knjizi Kriminologija od B. Petrovića, svi smo iz toga polagali i imali to pitanje....
Na vrh Go down
Duspa

Duspa


Broj komentara : 20
Join date : 2010-03-18
Age : 33
Mjesto : Sarajevo

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSun Nov 21, 2010 5:47 pm

vanja (citat):
Duspa (citat):
sandra2112 (citat):
Duspa (citat):


1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?




Odakle izvukoste ovo pitanje? Ne spominje se ni u knjizi a ni na slajdovama... Question scratch

Ja ne znam gdje se nalazi u knjizi ali uglavnom saznao sam da je odg. sljedeci.

1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?

- osudjenog koji bi ugrozio zivot naroda

- koji bi mogao prouzrokovati nova ozbiljna krivicna djela

U knjizi Kriminologija od B. Petrovića, svi smo iz toga polagali i imali to pitanje....

Pa zato i ne mozemo naci. Mi polazemo po knjizi D. Ignjatovic 2005 godina. Sad

Znas li kakva je prolaznost na testovima Smile Jel tesko ? Jel se desava da ponovi pitanja ?
Na vrh Go down
vanja




Broj komentara : 4
Join date : 2010-03-22

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeSun Nov 21, 2010 7:51 pm

Duspa (citat):
vanja (citat):
Duspa (citat):
sandra2112 (citat):
Duspa (citat):


1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?




Odakle izvukoste ovo pitanje? Ne spominje se ni u knjizi a ni na slajdovama... Question scratch

Ja ne znam gdje se nalazi u knjizi ali uglavnom saznao sam da je odg. sljedeci.

1. Beccaria se protivi smrtnoj kazni, ali u koja dva slucaja on nju opravdava ?

- osudjenog koji bi ugrozio zivot naroda

- koji bi mogao prouzrokovati nova ozbiljna krivicna djela

U knjizi Kriminologija od B. Petrovića, svi smo iz toga polagali i imali to pitanje....

Pa zato i ne mozemo naci. Mi polazemo po knjizi D. Ignjatovic 2005 godina. Sad

Znas li kakva je prolaznost na testovima Smile Jel tesko ? Jel se desava da ponovi pitanja ?

Nije preteško, dobro nauči ko je predstavnik koje teorije, podjele i glavne stavke o svakom jer to najčešće bude....Prolaznost je kod njega dosta dobra- bar prolazne ocjene, a za više se treba baš dobro spremiti....
Na vrh Go down
psych




Broj komentara : 1
Join date : 2011-12-07

Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: jel neko zna nesto mozda o teoriji neutralizacije u kriminologiji. Imam tu temu za seminarski, a na internetu u biblioteci na faxu nea gotovo nista? Unaprijed hvala   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitimeThu Dec 08, 2011 12:00 am

Duspa (citat):
Vozdraaa

Uskoro ce biti prva parcijala. Da li neko od starije raje ima pitanja koja su bila proslih godina i kakva su Vasa iskustva sa ovim predmetom ? Sta uciti, a sta ne ?

Hvalaaa
Na vrh Go down
Sponsored content





Kriminologija 2 - teorija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kriminologija 2 - teorija   Kriminologija 2 - teorija I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kriminologija 2 - teorija
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Aplikativna kriminologija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SiKKro :: Školske diskusije :: I ciklus studija :: Ispiti-
Idi na: